Niedrogie Sukienki dla Druhny, które Wracają do Mody!

How to look fashionable in different occasions

Ślub, przyjęcie weselne, para młoda i… druhny. Dobrze zdajemy sobie sprawę, że to zaraz po młodej parze równie ważne uczestniczki ceremonii. Mają ważną rolę pomagania młodej parze zarówno w przygotowaniach jak i w sam wielki dzień. Bardzo często ich wygląd na weselu zwraca uwagę gości. Świadkowa powinna zatem wyglądać wyjątkowo i elegancko zarazem nie wybijając się na pierwszy plan, przed pannę młodą. 

Jaka sukienka dla druhny jest odpowiednia?

Sukienki na wesele mogą być naprawdę różne, tak sukienka dla druhny dobrze jak jest zgodna z obecnymi trendami oraz nawiązuje delikatnie do stylu całego przyjęcia weselnego jak i ostatecznej wersji sukni ślubnej panny młodej. Podobna zasada ma zastosowanie w przypadku fryzury czy makijażu. Musimy równocześnie pamiętać aby nie przyćmić panny młodej. Dobierając odpowiednią sukienkę dla druhny oraz dodatki pamiętajmy o komforcie i wygodzie. W trakcie przyjęcia weselnego świadkowa będzie miała niezliczoną ilość zadań do wykonania, dlatego obcisłe sukienki zostawiamy w domu. Podobnie z butami – jeżeli będą one mało wygodne, lub będą posiadać za wysoki obcas to zwyczajnie szybciej się zmęczymy. Aktualnie wiele stylistów proponuje świadkowej wybór sukienki na wesele w innym kolorze niż kremowy, pastelowy, czerwony czy czarny. Duże dekolty również nie są pożądane.

Moda prosto zza oceanu – druhny w większej ilości!

Tak, to się dzieje również w Polsce! Nasze rodowite wesela mocno inspirują się modą amerykańską. Powoduje to sytuację, kiedy na weselu zamiast jednej świadkowej pojawia się spora gromadka przyjaciółek. Ciągnie to za sobą pewien problem, mianowicie wybór odpowiedniej sukienki. Każda panna przecież ma inną figurę, urodę, czy sylwetkę. Dlatego nie należy upierać się nad jednym modelem sukienki dla wszystkich. Dobrym rozwiązaniem jest znalezienie wspólnego elementu dla druhen. Spokojnie można wybrać różne fasony sukienek dla każdej z pań. Aby jednak wyróżniały się na tle pozostałych gości weselnych można zdecydować się na jedną barwę, lub odcień uzupełniony o identyczne dodatki. Przykładem trafionych dodatków są wszelkiego rodzaju biżuterie wykonane z naturalnych kwiatów, identyczne upięcie włosów, lub nawet identyczne szpilki – sporo inspiracji odnośnie dodatków można znaleźć w sklepach internetowych, np. takich jak JJ’s House – pozwoli to zaoszczędzić sporo czasu na poszukiwania i w łatwy sposób znaleźć coś odpowiedniego.

Ten sam styl, ale inna barwa? – unikalne rozwiązanie

READ  Stay Young: Beat The Ageing Process With This Nourishing Skincare Regime

Jeżeli druhny posiadają zbliżoną do siebie sylwetkę, to można sprytnie to wykorzystać decydując się na identyczny krój/fason sukienki, ale w innych kolorach. Dzięki temu, że każda będzie reprezentować odmienną barwę znacząco ożywimy przyjęcie weselne, a co za tym idzie zdjęcia grupowe będą wyglądać oryginalnie i nietuzinkowo. Alternatywnie zamiast zupełnie odmiennych barw można zdecydować się na inne odcienie – taki zabieg również doskonale się prezentuje.

Kto finansuje sukienki dla druhen?

Odpowiedź na to pytanie nie jest tak oczywista jak wszystkim może się wydawać. Częstą sprawdzoną praktyką jest pokrycie kosztu przez Panną młodą, która ma w głowie pewną wizję i zależy jej, aby ją zrealizować. Drugim popularnym sposobem jest podział kosztów 50/50. Wtedy przyszła panna młoda wybiera i zamawia odpowiedni materiał, a druhny mają za zadanie przygotować kreację, czyli zlecić uszycie sukienki pod własną sylwetkę. Wtedy mamy gwarancję, że będą wyglądać bardzo podobnie, oraz każda z nich będzie miała dobrze dopasowaną sukienkę.

Facebook Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.